Strona główna » Rada programowa » Andrzej Szymanek

Andrzej Szymanek


Związek Powiatów Polskich
Starosta Wieruszowski

 

Absolwent Akademii Rolniczej we Wrocławiu, którą ukończył z wyróżnieniem w 1980 roku. W trakcie pracy zawodowej podwyższał swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych: w 1990 roku w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie w zakresie ekonomiki rolnictwa, polityki agrarnej i finansów, w 2000 roku w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi w zakresie administracji samorządowej oraz w 2002 roku na Politechnice Łódzkiej w zakresie ochrony środowiska.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobył pracując, jako specjalista w Stacji Hodowli Roślin w Uszycach (woj. opolskie) oraz kierując przez okres 5 lat Spółdzielnią Kółek Rolniczych w Łubnicach. Kolejne ponad 12 lat pracował w bankowości spółdzielczej, jako dyrektor a następnie prezes Banku Spółdzielczego w Czastarach. Uczestniczył w tworzeniu Gospodarczego Banku Wielkopolski S.A. oraz był współtwórcą Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Radny Rady Powiatu Wieruszowskiego I, II, III, IV kadencji. W latach 1999 - 2002 Wicestarosta powiatu wieruszowskiego; a od 2002 do dnia dzisiejszego - Starosta wieruszowski.

W latach 2006 – 2014 Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego. Od 2015 roku Zastępca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku Powiatów Polskich.

Członek Zarządu i jeden z założycieli Towarzystwa Przyjaciół Czastar oraz Stowarzyszenia Agroturystycznego "Ziemi Wieruszowskiej". Członek wspierający OSP RP w Czastarach. Prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wieruszowie. Prezes Lokalnej Grupy Działania LGD "Między Prosną a Wartą".


 
Partnerzy
 

 
Copyright © 2016